Přeskočit na obsah

Petr Kletečka: Muzikant tělem i duší pořádá další Stock Dobrohostov

Petr Kletečka pochází z velké hudební havlíčkobrodské rodiny. Rocker, který to umí rozjet nejen na podiu, ale stojí i za největším festivalem kapel z Vysočiny. V loňském roce oslavil padesátiny, avšak na elánu mu to rozhodně neubralo.

„Od mládí jsem prošel několika kapelami různých hudebních žánrů a určitě nejzásadnější bylo dvacetileté působení v brodské kapele E.M.I.L. Po pětileté pauze jsem se před dvěma lety s novou energií vrátil k aktivnímu hraní, konkrétně v kapelách Styl a Bass,“ vypráví padesátiletý kytarista, který se nerad zdržuje zbytečnostmi a soustředí se na podstatné. V jeho případě tedy na hudbu a vše s ní spojené.

Kromě samotného hraní se totiž Petr věnuje i produkci. „Organizovat věci mě bavilo vždycky, společně s kamarády muzikanty stojím za organizací vícežánrového třídenního festivalu Stock Dobrohostov. Letošní třiadvacátý ročník se koná už tento víkend 17. – 19. srpna,“ popisuje zkušený organizátor. Z malého regionálního festivalu se postupně vyprofilovala patrně největší přehlídka kapel z Vysočiny. Před několika lety byl Stock Dobrohostov nominován v anketě Kraje Vysočina Zlatá jeřabina pro významné kulturní počiny.

Tradičním srpnovým festivalem to ale nekončí. Od roku 2013 Petr Kletečka organizuje i hudební doprovodný program Podzimního knižního veletrhu, konkrétně koncert s názvem Rock for book. Na úspěšný projekt letos na podzim naváže koncertní seriál Golden_eye.hb. V havlíčkobrodském Klubu Oko se představí mimo jiné Michal Prokop s kapelou Framus Five, Michal Pavlíček s Kamilem Střihavkou v projektu Supergroup.cz či americká jižanská kapela Skinny Molly – více zde.

V neposlední řadě má Petr na kontě i několik desítek textů. „Moje žena Iva, skvělá zpěvačka, vydala v posledních čtyřech letech ve vlastní produkci dvě alba Nepopírám a Hlavou mi zníš. Práce na textech pro oba tituly mě bavila snad víc než cokoliv jiného. Jsou to takové naše dvě děti,“ uzavírá s úsměvem.