„Jsem tvrdohlavá a jdu si za svým cílem.“ Tak sebe sama hodnotí třicetiletá Jana Boudová, aktuálně maminka na mateřské dovolené s dvouletým synem Danielem. Tento povahový rys byl pravděpodobně hlavním důvodem, proč byla schopná „zburcovat“ nejen maminky ve svém okolí, ale doslova celé město, zajistit rekordních více než 35 tisíc hlasů a pro město vybojovat Rákosníčkovo hřiště.

„Postavilo se v lokalitě, kde opravdu chybělo, a zároveň se mi podařilo se zástupci města domluvit další malou sestavu na okruhu na Plovárenské ulici, kde chybělo hřiště pro malé děti,“ vysvětluje Broďačka Jana Boudová, která před rodičovskou dovolenou pracovala jako obchodní manažerka v Bio potravinách a vystudovala havlíčkobrodskou zemědělskou školu, kde i úspěšně složila jezdecké zkoušky.

„Ke koním jsem měla blízko už od dětství. Aktivně jezdím od svých deseti let a od 15 let jsem i chovatelem. Podařilo se mi odchovat dvě zdravá hříbata. Poslední narozenou klisničku stále vlastním a vychovávám nedaleko Brodu v malé soukromé stáji. Kobylce je už šest let a máme spolu i pár úspěchů na hobby závodech,“ prozradila na sebe Jana, která také pravidelně vyučuje jízdu na koni už sedmileté děti.

Životem ji provází motto „Když se chce, všechno jde!“ a za svůj největší úspěch považuje narození syna. „Je to pořádný lump, ale největší štěstí, které mě potkalo,“ svěřila se na závěr Jana Boudová, která, když opustí koňské sedlo, ráda nazuje pohorky a vydává se do kopců a do přírody.

 

Comments

  1. Hřiště se postavilo na místě, kde se scházelo celé sídliště k zimním radovánkám. Boby, lyže , sáňky. Dnes už tam nikdo nemůže, protože by si rozbil hlavu o plot. Maminky s malými dětmi asi nadšeny, ostatní pořádně naštváni.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *