Na Havlíčkobrodsku nebylo sportovní události, která by se v letech 1996-2004 v Deníku Bohemia neobjevila. Obsah celých deseti stran týdně zajišťoval dnes pětačtyřicetiletý rodák z Havlíčkova Brodu Richard Zeman, který v roce 2002 stál u zrodu sportovní redakce a další tři roky vedl fungující tým deseti redaktorů v tehdejším Deníku Vysočina.

Sociální a mediální komunikaci Univerzity Jana Amose Komenského v Praze vystudoval ovšem až letos v červnu, poté, co se na Celním úřadě pro Kraj Vysočina stal tiskovým mluvčím. Celní správě České republiky Richard Zeman slouží od roku 2006.

A ve fotbalových kruzích platí za úspěšného trenéra. „K postupu do divize jsem přivedl Havlíčkův Brod, Ždírec nad Doubravou a Nové Město na Moravě, se kterým jsem teď postoupil do Moravskoslezské fotbalové ligy,“ popisuje Richard Zeman.

Když nepracuje nebo zrovna nekoučuje na hřišti, věnuje se rodině, hlavně své osmileté dceři. Rád vezme do ruky tenisovou raketu nebo sedne na kolo. Snaží se brát život s nadhledem, což naprosto jasně dokládá jeho oblíbené motto: Hlavně se z toho nezbláznit a nepos…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *