Čtyřiatřicetiletý rodák z Havlíčkova Brodu v roce 2017 obnovil činnost Filmového OKA. „V Klubu Oko každou středu od září do června promítáme filmy, které v běžných kinech neuvidíte. Letos v srpnu jsme poprvé promítali i pod otevřeným nebem na Havlíčkově náměstí v Havlíčkově Brodě v rámci Havlíčkobrodského kulturního léta,“ říká Jiří Svoboda, kterého s filmem spojují i další projekty.

Před několika lety se stal spoluorganizátorem festivalu dokumentárních filmů Jeden svět Havlíčkův Brod a v příštím roce ho povede jak po organizační, tak i dramaturgické stránce. Letos na podzim pak divákům v Havlíčkově Brodě nabídne výjimečné filmy z balkánského poloostrova. „Chystám první ročník Balkánského filmového festivalu, který se bude jmenovat Baff 2018,“ prozrazuje Svoboda.

Kromě filmových minifestivalů spoluorganizuje ve Škoda klubu Havlíčkův Brod netradiční automobilovou orientační soutěž, která soutěžící každoročně zavede po zajímavých místech regionu.

Veřejnosti je známý také jako jeden z iniciátorů Petice proti zničení Lázničkovy stráně. „Spolu s petičním výborem jsme se snažili přesvědčit představitele kraje i města, aby seriózně prověřili citlivější vedení trasy této silnice s menším dopadem na oblíbenou rekreační zónu,“ vysvětluje svůj zájem Jiří Svoboda.

Jiří Svoboda je už více než pět let na volné noze v oboru public a media relations, internetový marketing a copywriting. Ve volném čase se kromě kultury rád věnuje i cestování, sportu a dobrovolnictví. Životní motto si vypůjčil od Samuela Johnsona: „Přijmout dobré rady vyžaduje víc moudrosti, než je rozdávat.“

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *