Přeskočit na obsah

Ondřej Rázl: Moderátor s neutuchajícím optimismem

Jako malý se styděl i v obchodě, teď mu nedělá problém mluvit před stovkami nebo i tisíci lidí. Ondřej Rázl se moderátorem stal, jak už to bývá, úplně náhodou. „Někam jsem se nachomýtl, byl blízko mikrofonu a už to bylo,“ říká člověk, který má na moderování nejradši improvizaci.

Osmadvacetiletý Ondřej Rázl vystudoval havlíčkobrodské gymnázium a následně Marketingové komunikace na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně. Už při studiích spolupracoval s regionálními médii, úplně první novinářské krůčky udělal v havlíčkobrodské kabelové televizi HBin. Je také několikanásobným absolventem Letní žurnalistické školy Karla Havlíčka Borovského, kterou už několik let pomáhá pořádat. Po vysokoškolském studiu pracoval několik let jako zprávař a reportér v Hitrádiu Vysočina, nakročeno měl i do TV Prima. Nakonec se ale přesunul „na druhou stranu barikády“ a začal pracovat na Krajském úřadě Kraje Vysočina. Nejprve na tiskovém oddělení a v současné době na PR, marketing. „To je, jak s oblibou říkám, moje normální práce. Pak mám ještě několik dalších, které spíš beru jako koníček,“ doplňuje Ondřej, který se opravdu nikdy nenudí.

Kromě moderování plesů a nejrůznějších společenských akcí se věnuje i natáčení videí ze svateb a plesů. Už osmým rokem je šéfredaktorem časopisu Jablíčko, který vychází v Domově pro seniory Reynkova. Stále, i když v omezené formě, vede tvůrčí tým Kulturního magazínu Zoom, který mapuje kulturu po celé Vysočině. Od letošního září své zkušenosti předává studentům – na Manažerské akademii v Jihlavě učí odborný předmět Public relations.

Vypadá to, že na volný čas u Ondřeje nezbývá místo, opak je ale pravdou. „V podstatě jsem dost líný člověk, když nemám žádný předem stanovený program, dokážu celý den ležet v posteli. Relaxuji ale také aktivně, v poslední době mě chytl paddleboard, což je surf s pádlem, na kterém mě můžete vidět i na Sázavě. Rád posedím s přáteli u piva nebo vína a taky rád cestuji a poznávám nové kraje, kde si ověřuji heslo Všude dobře, doma nejlíp,“ říká Ondřej, který v posledních letech objevoval například Barmu nebo Srí Lanku.