Je to už více než dvanáct let, kdy se vystudovaný elektroinženýr Čeněk Jůzl rozhodl zasáhnout do fungování radnice v Havlíčkově Brodě a zanedlouho na to se stal profesionálním politikem. Současný místostarosta  je rodilý Broďák,   vystudoval místní gymnázium a po úspěšném absolutoriu elektrotechnické fakulty Českého vysokého učení technického v Praze se stal elektroinženýrem a začal pracovat na tehdejší Okresní správě spojů, z kádrových důvodů jako mistr údržby.

Po celou svou profesní kariéru se řídí mottem: Nad nikoho se nepovyšuj, ale před nikým se také neponižuj. „Zkrátka vždy se chovej k lidem tak, jak nejlépe umíš a jak chceš, aby se oni chovali k tobě,“ prozrazuje Čeněk Jůzl. A ne náhodou význam jeho křestního jména vychází z latinského „vincens“, které se dá přeložit jako „vítězný“, a je tedy jménem vítězů a šampionů.

Svůj profesní život spojil s havlíčkobrodskou radnicí v roce 2006. Před tím, od roku 1990, celých devět let, zastával  mimo jiné  funkci ředitele okresní pobočky Českého Telecomu. „V této době se budovala nová, digitální síť a realizovaly se desetitisíce nových telefonních stanic jak pro občany, tak pro začínající podnikatele. Byla to nádherná práce a já velmi rád vzpomínám na nadšení všech spolupracovníků, které motivoval především fakt, že se dostáváme k nejmodernějším technologiím a můžeme vyhovět všem žadatelům,“ zavzpomínal na úspěšná léta Čeněk Jůzl.

Výsledky jsou za tímto mužem vidět i ve městě. Dohlížel na prodej kasáren, letiště i na privatizaci bytových domů, která přinesla stovky milionů korun. „Získané peníze jsme investovali do dalších oblastí. Každým rokem jsme do rozpočtu dávali přibližně 20 milionů na rekonstrukce škol a dalších 20 do bytového fondu,“ uvádí Čeněk Jůzl. Za dobu, kdy je radním Havlíčkova Brodu město opravilo Havlíčkovo i Smetanovo náměstí, lehkoatletický areál, koupaliště a také celou řadu místních komunikací nebo třeba komunitní dům. Výrazné podpory se dočkaly provozovatelé sociálních služeb nebo neziskových organizací, jako například Oblastní charita Havlíčkův Brod, Fokus Vysočina nebo Úsvit.

Sportovní postava Čeňka Jůzla nezapře, že dříve hrával fotbal, volejbal, jezdil na kole, rád si zalyžoval nebo zaplaval. Teď svůj volný čas věnuje hlavně rodině a práci na zahradě a ochotnickému divadlu. Hlavně v soudržné rodině, teď již se 4 vnoučaty, nachází zázemí  a podporu  a čerpá energii pro náročnou práci.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *