Narodil se do brodské lékárnické rodiny, otec jeho dědy vlastnil lékárnu U zlaté koruny na náměstí. Vystudoval brodské gymnázium a Farmaceutickou fakultu UK v Hradci Králové. Složil atestace pro praktické i nemocniční lékárenství. Po roční praxi ve Fakultní nemocnici v Motole nastoupil do nemocniční lékárny v Havlíčkově Brodě, od roku 2006 je vedoucím lékárníkem. Nemocniční lékárna má velmi široké pole působnosti. Farmaceuti zajišťují léky pro veřejnost, pro oddělení brodské nemocnice i pro Vysočinské nemocnice v Ledči a Humpolci. Pod lékárnu spadá prodejna zdravotnických potřeb, příprava cytostatik pro onkologické pacienty a příprava radiofarmak pro oddělení nukleární medicíny.

Vít je ženatý, manželka Mirka učí hru na klavír na brodské soukromé ZUŠ, dcera Markéta studuje konzervatoř v Kroměříži, syn David gymnázium v Jihlavě a syn Štěpán je na základní škole. Bydlí v Ovčíně, kde se ženou přestavěli starou chalupu na útulný domek. Ovčín zastupuje v osadním výboru.

Ve volném čase se věnuje teologické literatuře, hraje na kytaru, jezdí na kole, cestuje, s Mirkou jsou zapálení hledači geocachingových skrýší, kteří se nezastaví před téměř žádnou výzvou. S kamarádem Petrem pořádá každé jaro cyklistický orientační závod Kolmo Vysočinou pro závodní i rodinné týmy.

Od roku 2015 pomáhá při obnově kostela svaté Kateřiny. Nejdříve ve volné iniciativě Život kostelům, od loňského roku s přáteli ve Spolku Epigram. Nejdříve vyklidili z kostela stavební materiál a nepořádek, instalovali provizorní osvětlení a schodiště na kůr, opravili vchodové dveře, vyčistili podkroví, nakoupili sedačky… Poté se kostel po mnoha letech otevřel brodským obyvatelům, kteří mohli navštívit již desítky akcí – výstav, přednášek či koncertů, které se v milém prostředí kostela svaté Kateřiny odehrály. Díky spolupráci s farností se do kostela vrátila také pravidelná bohoslužba. Pokud půjdou věci dobře, brzy začne kompletní rekonstrukce kostela.

Havlíčkův Brod má rád, fandí rekonstrukci parku, Smetanova náměstí, stavbě knihovny a lůžkového hospice. Uvítal by doplnění chybějících inženýrských sítí do místních částí Brodu a sní o malé rozhledně na Strážném vrchu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *