Přeskočit na obsah

Brodská nemocnice hlásí opravený heliport

Oprava střechy hlavní lůžkové budovy a heliportu Nemocnice Havlíčkův Brod je dokončena. Od pondělí 4. listopadu tam opět mohou přistávat vrtulníky letecké záchranné služby, které přepravují pacienty v akutním stavu do brodské nemocnice nebo z Brodu na vyšší pracoviště. Stavební akci v hodnotě 13 milionů korun zrealizovali s finanční podporou zřizovatele, kterým je Kraje Vysočina.

Po více jak dvaadvacetiletém provozu se dočkala přistávací plocha pro vrtulníky a střecha chirurgické a gynekologické budovy kompletní rekonstrukce. Byla totiž v nevyhovujícím stavu. „Tato část nemocnice byla uvedena do užívání v květnu 1996 a od té doby se zde prováděla pouze běžná údržba a menší opravy. Po revizi heliportu a střechy obou pavilonů v roce 2018 jsme se rozhodli přistoupit k opravám,“ sdělil technický a provozní náměstek Josef Tvrdý.

Práce začaly v červnu letošního roku. Konkrétně se jednalo o opravu střešní krytiny z asfaltových pásů,  provedení izolace a vybudování nového záchytného systému a opravu povrchu přistávací plochy – heliportu. S provedením nových střešních krytin souvisela i úprava hromosvodů, výustek vzduchotechniky a střešních vpustí a nátěr záchytné ocelové konstrukce heliportu a dalších prvků.

Po celou dobu oprav byl nemocniční heliport nefunkční, letecká záchranka přistávala na letišti v Havlíčkově Brodě. Z letiště nemocné převážela sanitka.  Nyní je heliport opět plně funkční a samozřejmě bezpečnější.

Petra Černo, tisková mluvčí Nemocnice Havlíčkův Brod