Přeskočit na obsah

Broďáci, staňte se součástí masopustního průvodu!

Odložte shon, pracovní povinnosti a připomeňte si tradice, které naše předky provázely. Mateřské centrum Zvoneček při Oblastní charitě Havlíčkův Brod a ve spolupráci s Folklórním souborem Kalamajka a Havlíčkobrodskou dechovkou chystá 17. ročník Masopustního jarmarku a vyzývá všechny zájemce, aby si vybrali tu nejhezčí masku a do průvodu se v neděli 23. února zapojili.

„Přijďte si zaskotačit a poveselit se v některém z našeho nepřeberného množství kostýmů, který vám po dohodě zapůjčíme. Pro všechny maškary, které se účastní průvodu, připravujeme tradiční masopustní občerstvení zdarma a děti v kostýmu se letos nově mohou jedenkrát povozit na dřevěném kolotoči,“ zve Anna Doleželová, vedoucí Mateřského centra Zvoneček.

Program na Havlíčkově náměstí začne v 13.30 hodin, odkdy se budete moci občerstvit u stánku a děti povozit na dřevěném kolotoči. Ve 14.00 vyjde průvod maškar spolu s muzikanty Havlíčkobrodské dechovky ze Skaut klubu v Horní ulici. Tradičně budou součástí masopustního průvodu slamáci, kominíci, zvířátka, jako kráva nebo kobylka, dále také smrtka, řezník, kat nebo například medvěd s medvědářem. V závěru se každá z maškar představí na pódiu na náměstí, tambur vybubnuje všechny hříchy města, které lidé odčiní setnutím hlavy kobylky z průvodu. „Všechno se ale v dobré obrátí, hříchy města budou odpuštěny a kobylka oživne,“ prozrazuje dobrý konec Anna Doleželová.