Přeskočit na obsah

Město Havlíčkův Brod rozhodlo o přerušení provozu některých organizací

V úterý 10. března 2020 vydalo Ministerstvo zdravotnictví z důvodu možnosti šíření koronaviru zákaz pořádání všech akcí s účastí přesahující 100 osob. Následující den stát zrušil také výuku na základních a středních školách. V návaznosti na toto mimořádné opatření rozhodlo město Havlíčkův Brod s účinností od čtvrtka 12. března o přerušení provozu některých městem řízených organizací.

Rozhodnutí se týká Městského divadla a kina Ostrov, s. r. o., Základní umělecké školy J. V. Stamice a AZ – Centra Havlíčkův Brod, střediska volného času. Dále město rozhodlo o zrušení programu Přírodovědného centra na ZŠ Nuselská, uzavření krytého plaveckého bazénu a zrušení veřejného bruslení na zimním stadionu. Městské kino Ostrov přistoupilo na toto opatření neprodleně a filmová představení již zrušilo. Výše uvedená opatření města platí až do odvolání.

AUTOBUSY BUDOU I NADÁLE JEZDIT V PRÁZDNINOVÉM REŽIMU
Do 16. 3. 2020 probíhají v Kraji Vysočina jarní prázdniny a linkové autobusy i autobusy MHD jezdí podle prázdninových jízdních řádů. Tento dopravní režim bude po skončení prázdnin také zachován až do odvolání. Podle slov ředitele Technických služeb Havlíčkův Brod Karla Milichovského se technické služby budou řídit doporučením krajské hygienické stanice a v autobusech MHD bude pravidelně prováděna dezinfekce. Současně bylo rozhodnuto o jejich ozonovém čistění.

Alena Doležalová, MúHB tisková mluvčí