V pondělí 13. května v podvečer se na Havlíčkově náměstí uskutečnil občanský protest s názvem Nejsme slepí. Havlíčkův Brod se tak připojil ke 132 městům, kde se protestovalo proti krokům premiéra ČR Andreje Babiše a za nezávislost české justice.

Centrum města tak po dvou týdnech zaplnily asi čtyři stovky nespokojených občanů. Na pódiu tentokrát promluvil učitel na Střední průmyslové škole stavební Havlíčkův Brod, novinář a zakladatel Letní žurnalistické školy Karla Havlíčka Borovského Milan Pilař, který upozornil, že pokud nebudou do konce června splněny požadavky, měly by protesty pokračovat po prázdninách. Ervín Hausvater představil platformu Rekonstrukce státu a jejích 7 pojistek pro nezávislou justici. Slovo dostala i jedna z pořadatelek občanských protestů v Brodě Michaela Krpálková, která vysvětlila smysl celé akce.

Comments

  1. Tentokrát Míše Krpálkové za její projev na demonstraci tleskám – byla to statečná až troufalá slova, která se asi úplně nelíbila současnému vedení radnice v Brodě ani jejich zástupcům ve vedení Kraje Vysočina. Zástupci ODS a TOP 09 nemohou zároveň kritizovat Ano na republikové úrovni a na místní úrovni je zvát do vedení Města a Kraje – to je pokrytectví. Cpát pak své představitele jako mluvčí na tyto demonstrace je nehorázná drzost..

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *