Havlíčkobrodská KDU-ČSL získala v letošních komunálních volbách 20 484 hlasů, což jí stejně jako v minulém volebním období vyneslo tři mandáty. V Zastupitelstvu města Havlíčkův Brod znovu usedne Čeněk Jůzl a Magdalena Chvílová Weberová, nováčkem je naopak Jan Kletečka.
Čeněk Jůzl má za sebou dvanáct let na postu místostarosty, kdy měl na starosti správu majetku a s tím související technické služby. „Na práci na brodské radnici bych rád navázal i nyní jako člen zastupitelstva města,“ uvedl nejúspěšnější politik z kandidátky křesťanských demokratů, kterému lidé dali 1 634 hlasů. Vystudovaný elektroinženýr dříve hodně sportoval, dnes svůj volný čas věnuje hlavně rodině, práci na zahradě a ochotnickému divadlu. Více se dočtete ZDE.

Lékařka Magdalena Chvílová Weberová usedá do zastupitelstva města už po třetí. Primářka dětského a novorozeneckého oddělení Nemocnice Havlíčkův Brod a uznávaná odbornice na nedonošené děti si i přes svou časově náročnou práci najde čas na práci pro město a jeho občany. „Prioritou je pro mě výstavba kamenného hospice, nemocní a umírající si zaslouží prožít poslední etapu svého života v okruhu svých milovaných v domácím prostředí,“ uvedla lékařka. Více se dočtete ZDE.

Nováčkem v pětadvacetičlenném havlíčkobrodském zastupitelstvu je třicetiletý učitel Jan Kletečka. Kromě výuky dějepisu a zeměpisu na ZŠ V Sadech je také sbormistrem dětského pěveckého sboru Oříšek. Do komunální politiky přichází pln očekávání: „Těším se na konstruktivní práci, věřím, že se nám spolu s kolegy podaří prosazovat náš předvolební program,“ říká s úsměvem. Více najdete ZDE.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *